

A Linköping többmilliós veszteséget termelt
Csődbe ugyan nem ment, de változtatni kell a dolgokon, új bevételi források után kell néznie a klubnak. Svédországban is van baj.
Pedig az 1976-ban alapított, 2001. óta megszakítás nélkül a svéd élvonalban szereplő Linköping szakmailag sikeresnek mondható, hiszen a világ harmadik legerősebb bajnokságában az elmúlt két idényben mindkétszer az elődöntőig menetelt. Sőt, 2001 óta mindössze kétszer nem jutott be a rájátszásba, kétszer jutott el a döntőig, ám mindkétszer kikapott.
“Azt hittük, a playoff majd segít növelni a bevételeinket, de ez úgy tűnik nem járható út ? nyilatkozta a corren.se című lapnak a klub elnöke, Christer Mard. ? Természetesen komolyan vesszük a helyzetet, de nem aggódunk.”
Mi tagadás, minden okuk megvan a vezetőknek a komolyságra, hiszen a hiány mértéke idén elérte a 4,5 millió koronát, ami közel 150 millió forint. Úgy tűnik, van még elég tartalékuk erre, de még egy ilyen szezon nem fér bele. A lap szerint a gondot főként a szponzori pénzek és a liga támogatásának elmaradása, a kései átigazolások, illetve a női szakág és a junior korosztály megnövekedett utazási költségei okozták. A nézőszámmal nem volt gond, sőt, a tervek fölött teljesítettek. A 10 éves és 8500 fős Cloetta Centerbe átlagosan 7100 néző látogatott ki meccsenként, ami a harmadik legmagasabb szám volt a svéd élvonalban.
A klub jövő évre tervezett költségvetése 160 millió korona (5,35 milliárd forint): “Nyilvánvaló, hogy a dolgok nem mehetnek ugyanúgy tovább. És hát a tartalékaink is elfogytak. Új bevételi forrásokat kell találnunk és a költségeket is meg kell nyirbálnunk” ? nyilatkozta az elnök.
Az új tévészerződés máris hárommillió pluszt hoz majd a konyhára, további hárommillióval pedig a működési költségeket csökkentik. Az elnök szerint mindez nem fogja érinteni a játékospiacon mutatott aktivitásukat, egy világklasszis centert terveznek igazolni, nem lesz tehát gyengébb a keretük. Az mindazonáltal szerinte aggasztó, hogy alig van olyan csapat a svéd elitligában, amely ne veszteséget termelt volna idén. Még a döntőbe jutott és tízezer közeli átlagnézőszámot produkáló Farjestad is mínuszba ment. Ezzel szemben főleg a kisebb csapatok, mint a bajnoki címét idén megvédő Skelleftea vagy a Vaxjö, voltak pénzügyileg is sikeresek.