


3/30 Los Angeles Kings
30 napos sorozatunkban az NHL egy-egy csapatát tesszük alapos vizsgálat tárgyává az nhl.com beharangozói alapján. Bemutatjuk a változásokat és hogy mire számíthatunk a 2014/15-ös szezonban.
Dean Lombardi, a Kings general managere alapvetően más problémákkal küzd, mint legtöbb kollégája. Az ő legnagyobb mutatványa a nyáron abban merült ki, hogy egyben tartsa a csapatot. Ennek első lépése az volt, hogy 12 nappal a Stanley Kupa megnyerése után leigazolta Marian Gaborikot, nem is kevés pénzért, 7 évre kicsit több mint 34 millió dollárért. Ez azt is jelenti, hogy a szlovák csatárfenomén játékjoga pályafutása végéig Los Angelesben marad, hiszen a szerződés lejártakor 39 éves lesz.
Az mindenesetre biztosnak látszik, hogy Gaborik új lendületet adott a bajnoknak, hiszen az alapszakaszban a Kings 2,42 gólt lőtt átlagosan meccsenként, ami a playoffban 3,38-ra emelkedett. Ami talán ennél is fontosabb, 5-5 ellen 62 gólt lőttek a rájátszásban, majdnem feleannyit, mint az egész alapszakaszban összesen. Érkezése lehetővé tette, hogy olyan csatárokat, mint Justin Williams és Mike Richards a harmadik és negyedik sorban játszathassanak. Gaborik mellett hosszabbítottak Dwight Kinggel és Matt Greene-nel is. A Kings jelenleg 208 ezer dollárral van a fizetési sapka alatt, ezért viszont meg kellett válniuk a veteránnak számító hátvédtől, Willie Mitchelltől, aki két évre szerződött Floridába.
A szezon kérdése a Kings számára az, hogy lehetnek-e ők az első csapat a franchise történetében, amely meg tudja védeni bajnoki címét. Az idei rájátszásban talán nem ők voltak a favoritok, de a végére a legerősebbekké váltak, háromszor is idegenben nyerték meg a hetedik meccset. Mindezt úgy, hogy az elmúlt három évben nyolcadik, ötödik és hatodik helyen végeztek az alapszakaszban és kétszer megnyerték a Stanley Kupát. Ebben a három szezonban összesen 64 playoffmeccs került a lábakba, ami a legrutinosabb csapattá teszi őket, kérdés, mekkora előnyt tudnak ebből kovácsolni jövőre.
A többi csapathoz képest elenyészően kevés személyi kérdések egyike, hogy az ifjú titán, Brayden McNabb mennyire váltja be a hozzá fűzött reményeket. A 193 centis hátvédet a márciusi átigazolási határidő előtt szerezte meg Buffalóból a Kings, két fiatal csatárt adott érte cserébe, Nicolas Deslauriers-t és Hudson Faschingot. McNabb júliusban írt alá kétéves szerződést a klubbal és bár nem valószínű, hogy 37 NHL-meccses tapasztalatával stabil kezdő, elképzelni sem lehet jobb helyet a tanulásra a 2014-es bajnokcsapatnál.
A másik fontos személyi kérdés, hogy magára talál-e Mike Richards és Dustin Brown. Nem szabad elfelejteni ugyanis, hogy a Kings úgy nyerte meg a Stanley-t, hogy két fontos emberére egyáltalán nem számíthatott. Richardsnak az alapszakasz során volt olyan 36 meccses sorozata, melynek során mindössze egyetlenegy gólt ütött, nem is volt csoda, hogy leküldték a negyedik sorba. A csapatkapitány Brown 27 pontot szerzett az alapszakasz 79 meccsén, ami karrierje legalacsonyabb teljes szezonban elért pontszáma. Jellemző, hogy a tavalyi lockout után 46 meccsen is össze tudott hozni 29 pontot. Bár a teljesítménye feljavult a trade deadline után, őt a harmadik sorba volt kénytelen száműzni Darryl Sutter vezetőedző.
Végül kérdés, hogy a június 24-én csuklóműtéten átesett Jonathan Quick mikor és milyen formában tér majd vissza. Lombardi azt mondta, a felépülés 10-12 hetet vesz igénybe, tehát elvileg szeptember közepén kezdheti meg a kiváló kapus az edzéseket. Quick az amerikai válogatott hálóőreként részt vett az olimpián, ahol súlyos lágyéksérülést szenvedett. A nyáron nyilván ezt is kezelni kellett. Los Angeles-i szempontból megnyugtató, hogy nem kell siettetni a visszatérést, hiszen a cserekapus, Martin Jones megbízható teljesítményre képes.
Amikor 2013-ban a Chicago megnyerte a Stanley-kupát, a szaksajtó egész nyáron azt latolgatta, vajon sikerül-e saját érát teremtenie Joel Quenneville vezetőedzőnek, amely példátlan lenne az NHL közelmúltjában. A Kings kapcsán valahogy sosem merült fel ez a kérdés, de ez a keret teljes mértékben alkalmas lehet arra, hogy megvalósítsa azt, amit egy nyárral ezelőtt Chicagóban gondolt mindenki.
Várható kezdőcsapat
Csatárok:
Marian Gaborik, Anze Kopitar, Dustin Brown
Tanner Pearson, Jeff Carter, Tyler Toffoli
Dwight King, Jarret Stoll, Justin Williams
Kyle Clifford, Mike Richards, Trevor Lewis
Adam Cracknell, Jordan Nolan
Hátvédek:
Jake Muzzin, Drew Doughty
Robyn Regehr, Slava Vojnov
Alec Martinez, Matt Greene
Jeff Schultz
Kapusok:
Jonathan Quick
Martin Jones
További cikkek
- Történelmi sikert ért el a Seattle
- Hosszú sorozatot zárt le az Islanders
- Anders Sorensen a Chicago új edzője
- Igor Sesztyorkin lett a valaha volt legjobb fizetett kapus
- 10 év alatt a harmadik kapitányát cserélte el a Rangers
- 1300. mérkőzését játszotta Sidney Crosby
- A Tampa nyolc góllal szórta meg a San Josét
- Kihirdették a 4 Nemzet Tornájára a kereteket
- Győzelemmel ünneplte 700. mérkőzését Bruce Cassidy