


Hokimúzeum nyílik a Városligetben
Január végétől látható az állandó kiállítás a Műjégpályán. Szurkolói részt is terveznek.
“A Magyar Jégkorong Szövetség történeti bizottsága és a Városligeti Műjégpálya vezetése között megállapodás született arról, hogy a magyar hoki bölcsőjében megnyitjuk a Hoki Múzeumot ? tájékoztatta a Jégkorongblogot Tejfalussy Béla, a Raffa György vezette bizottság tagja. ? A Műjégpálya 124 m2-es melegedő helyiségét rendezhetjük be, itt 11 vitrin és rengeteg fotó elhelyezésére van lehetőségünk. Terveink szerint és az ereklyék szaporodása reményében időnként változtatjuk, cseréljük a kiállított tárgyakat.
Tervezünk egy szurkolói vitrint, amely időszakosan a szurkolótábor tagjainak személyes ereklyéit mutatja majd be. Keressük azokat a felajánlókat, akik szívesen mutatnák meg a nagyközönségnek saját gyűjteményük egy-két darabját. Bízunk abban, hogy eddig nem látott ritkaságok is előkerülhetnek.
A két korábbi, 2011-es és 2013-as hokikiállításoknak nagy sikerük volt a Sportmúzeumban, de ez egy állandó, télen-nyáron nyitva tartó, jégkorongmúltat idéző intézménnyé válhat, Budapest egyik legszebb részén.”
A Hoki Múzeum szervezésére Tejfalussy Béla kapott megbízást, a felajánlók az alábbi elérhetőségen léphetnek kapcsolatba vele és a Hokimúzeummal. Email-cím: tejpalko@gmail.com. Telefonszám: 06-30-9517-444.
A gyűjteményből:
Vas Márton ezzel az ütővel lőtte az ukránok elleni 4. gólt, amellyel az A csoportba jutott Magyarország Szapporóban (Wéhli Márk tulajdona)
Török László koronggyűjteménye. Knézy Jenővel versenyeztek a gyűjtésben, de a rádióriporter nyert.
Dr. Pásztor György, az első Hall of Fame-tagunk. 2001-től.
Korabeli korcsolyák.
Amatőr kupa, amely 50 éves és háromszor játszottak érte. Tiszta ezüst, amelyet a debreceni katonai helyőrség egyik katonája rendelt meg a 60-as években a Pénzverdében, katalógus alapján. Akkor 30 000 forintba került. A Honvédséget majdnem csődbe juttatta, a megrendelőt pedig futkosóra küldték a tékozló rendelésért.