


Bemutatjuk az U16-os válogatott Kanadát megjárt kapusait
Az U16-os válogatott Kanadában szerepelt – a tornagyőzelem mindenki előtt ismert. Most pedig a túrán szerepelt három kapus mutatkozik be röviden.
Szuchánszki Dávid, a válogatott kapusedzőjének segítségével gyűjtöttem össze a válaszokat, és ő maga is válaszolt a saját szemszögéből.
1. A válogatott zajló kapusképzésről:
A kapusképzés szorosan illeszkedik a hosszútávú fejlesztési programba, minden összetartás előre meghatározott témákra épül, mint pl.: helyezkedés, forgalom kezelés, játék olvasás vagy a korongmegjátszás.
2. A kanadai túráról:
Nagyon hasznosnak ítélem a kanadai túrát. Rengeteg élménnyel és hasznos tapasztalattal tértünk haza. A gyerekek nagyon jó teljesítményt nyújtottak a torna során. A stáb számára szakmai megbeszéléseket szervezett Glen Williamson – a válogatott szövetségi edzője –, lehetőségünk nyílt például a Victoria Royals WHL-csapat mindennapjaiba betekinteni edzői, játékos megfigyelői és menedzseri szinten is. Továbbá megtekinthettünk egy Blazers–Royals WHL-mérkőzést is.
3. A kapusok kanadai teljesítményéről:
Kapusaink teljesítményével meg voltam elégedve, rövid időn belül alkalmazkodtak a körülményekhez és lendültek egyre jobb formába. Az eddig tanultakat mérkőzés szituációban is tudták alkalmazni, ami külön öröm számomra.
És a hálóőrökhöz:
1. Milyenek a kapusedzések a klubban?
2. A válogatottbeli kapusedzésekről röviden
3. A kanadai túra tapasztalatai
Márkus Levente (Újpest)
1. A klubban lévő munka jól működik, lépésről lépésre haladunk előre, az edzőink nagyon jó munkát végeznek, mindenben segítenek, megtesznek értünk mindent. A kapusképzés jól működik a klubban, keményen dolgozunk heti 3-4 alkalommal kapusedzőnk, Szuchánszki Dávid jól végzi munkáját, segít az Újpest utánpótlásban lévő összes kapusnak.
2. A válogatottban lévő kapusmunkával jól haladunk, részletesen veszünk minden anyagot, ha kell, megállunk inkább és kielemezzük a feladatokat.
3. A kanadai útból sokat lehetett tanulni, mert kisebb a pálya, keményebb és gyorsabb a játék. Gyorsabban fel kellett ismerni a szituációkat, és előbb kellett alkalmazkodni a játékhoz.
Gönczi Lajos (Debrecen)
1. A kapusedzőmmel, Máthé Csabával heti két alkalommal dolgozunk kapusedzés keretein belül. Az edzőm sokat segít a fejlődésemben.
2. A válogatott program nagyban elősegítette a fejlődésemet, mind fizikálisan, mind mentálisan.
3. Kanadában megtanultam, hogy a kisebb pályán akárhonnan várható a lövés és gyorsabb a játék. Távol a hazámtól minden, amit tanultam, felerősödött bennem, hogy büszkén képviseltem hazámat!
Sági Máté (MAC)
1. MAC U16-nál nagyon jó játszani, mert nagyon jó a közösség, és minden ott játszónak olyan a csapat, mint egy második család. Munka nagyon jó, mert kiváló edzők vannak a csapatnál, akik nagyon jó edzéseket tartanak. Minden héten egy kapusedzés van, a kapusedzéseken olyan dolgokat gyakorolnak, amiben nem vagyok (vagyunk) olyan erősek, és arra jobban oda figyelünk. A kapusedzőm Gary Clark, aki kiváló szakember.
2. A válogatott programban nagyon sok dolgot tanulunk. Külön a kapus dolgokban, és külön a csapat taktikában. Nekem az külön tetszik, hogy a kapusokkal külön foglalkoznak, olyan dolgokat tanítanak, amelyek nagyon hasznosak a kapuban. A csapat taktikán kívül olyan dolgokat is tanítanak, amelyek hasznosak a jégen és az életben.
3. Kanada hatalmas élmény volt. Nagyon sok dolgot lehetett tanulni (tapasztalni), mint például, hogy mennyivel gyorsabb a tempó. Nagyon jó volt kisebb pályán játszani, mert jobban bele lehetett avatkozni a játékba . Fejben még jobban ott kellett lenni, mert a kis pályán bárhonnan jöhetett egy lövés. Jobban kellett figyelni a kapuban lévő mozgásra is.