

Észak-Korea nem honosít jégkorongozókat
Hatrészes sorozatunkban megvizsgáljuk, melyik ország mennyi külföldi jégkorongozóval erősítette meg keretét. Második rész.
A honosított játékosok definiálása nem egyszerű kérdés, hiszen Jesse Dudas vagy Ladislav Sikorcin hiába bír magyar felmenőkkel, honosított játékosnak minősül, írtuk a nemzetközi szövetség által sikertörténetként kezelt honosításról szóló sorozatunk első részében, amelyben a világbajnoki hatodosztályt néztük végig. Most ugrunk egyet, a divízió 2/B idei eseményeit pásztázzuk. Itt is 6-ból 5 ország élt a lehetőséggel, egyedül Észak-Korea nem.
1. Ausztrália
A divízió 2/A-ba feljutott válogatott három olyan játékost vonultatott fel, aki nem a déli kontinensen született. A két legponterősebb hátvédjük az Egyesült Államokban nőtt fel, a 36 éves, 3+7 pontot gyűjtő Paul Baranzelli 2008-ban igazolt Ausztráliába, míg a 29 éves, 2+9 pontig jutott Robert Malloy 2010 óta jégkorongozik az ausziknál. A keretben még egy kanadai csatár, a 2012 óta ausztrál válogatott Michael Schlamp található.
2. Mexikó
Az Egyesült Államok déli szomszédja csak egyetlen játékost nevezett, aki nem Mexikóban született. A 25 éves Alexander Gutierrez 2011 óta játszik a válogatottban, az idei vb-n 1 gólt lőtt és 1 gólpasszt osztott ki, ellenben három évvel ezelőtt 3+4 pontot gyűjtött és csapata második legjobb játékosa volt.
3. Izrael
A közel-keletiek évek óta előszeretettel honosítanak, főleg orosz játékosokat. A kapuban egy meccs kivételével a 37 éves Alekszandr Loginov állt, felejthető teljesítményt nyújtva. A hátvédek közül a 34 éves Jevgenyij Margulisz 2013 óta válogatott. A nála egy évvel fiatalabb Makszim Buz Magnyitogorszkban született, 2010-ben igazolt Izraelbe. Joshua Greenberg Los Angelesben látta meg a napvilágot, a 27 éves csatár 2013 óta tagja a nemzeti csapatnak. Artur Piskin 2012-ig Fehéroroszországban játszott, idén második vb-jén lépett jégre.
4. Új-Zéland
A déli kontinens csapata idén egyetlen honosított játékost vonultatott fel, ő viszont 2010 óta minden évben tagja a keretnek. A kanadai Saskatoonban született Berton Haines 24 évesen, 2004-ben igazolt a Southern Stampedéhez, ahol azóta is játszik, a nemzeti együtteshez 2010-ben csatlakozott, 2012 óta pedig ellátja a csapatkapitányi tisztséget. A korábbi évek honosított játékosai közül számunkra a brit Bradley Apps a legérdekesebb, ugyanis mielőtt a szigetországba igazolt, egy évet játszott a Budapest Stars U18-as csapatában.
5. Koreai NDK
Az észak-koreaiak értelemszerűen nem honosítanak játékosokat.
6. Bulgária
A divízió 3-ba kiesett együttes két olyan játékost nevezett idén, akik nem az anyaországban születettek. Legendás kapusuk, Konsztantyin Mihajlov visszavonulásával akkora űr keletkezett, hogy reaktiválták az utoljára 2010-es vb-n jégre lépett, Kanadában született Todor Petkovot, aki 3 meccsen 75,6%-kal védett 8,87-es kapott gólátlag mellett. A 26 éves Georgij Iszkrenov Svájcban született, 3 góljával és 2 gólpasszával ő volt az egyetlen játékos, aki 2-nél több pontot gyűjtött.
További cikkek
- Az osztrákok elleni meccs után keretet hirdettek Ladányi Balázsék
- Harminckét játékos reménykedhet a bledi vb-szereplésben
- Ausztria ismét elviszi Bécsbe a kanadai válogatottat
- Megvan a 2025-ös női vb programja
- Magyarország a csehekkel rendezne A csoportos vb-t
- Van remény az A csoportos vb megrendezésére
- #Kisles S06E04 Ezt akartátok? Tessék...
- Magyarország hoki-vb-t rendezne? A szlovákok bejelentkeztek a 2029-es tornára
- Németország ellen kezdjük a herningi világbajnokságot