


Crosby ismét hatalmasat alkotott
A világ egyik legjobb játékosa továbbra is bombaformában játszik a Stanley Kupa döntőjében: a második meccs hosszabbításában egy bedobás előtt ő találta ki a figurát, amelyből a győztes gólt lőtték. Elemzés és videó.
Ugyan ez a meccs is csak egyetlen gólon múlt, ráadásul hosszabbításig vitték a csapatok, de a Pens ismét sokkal jobb volt ellenfelénél. A különbség nagyon leegyszerűsítve a továbbra is parádézó újoncokban és egy élete formájában játszó Sidney Crosbyban nyilvánul meg. Crosby elképesztő mennyiséget korcsolyázik mindkét irányban, támadásban életveszély, védekezésben ellenállhatatlan, emellett szemmel láthatóan igazi vezére is csapatának, egy-egy játékos szellemi teljesítménye ritkán ölt testet ennyire nyilvánvaló módon, mint az ő esetében. A túloldalon a veteránok egyelőre közel sem tudnak akkora hatást gyakorolni a játékra, mint Crosby.
A második meccs hosszabbításának 3. percében bedobáshoz készülődtek a csapatok a Sharks kapuja előtt. Sidney Crosby részletesen instruálta csapattársait mielőtt felállt volna a bulihoz. Előbb Shearyvel beszélte meg, hogy a szokásoktól eltérően helyezkedjen a palánk melletti oldalon, majd húzódjon középre. Aztán Dumoulinnel és Letanggel diskurált: ?Elhozom a bulit, ti meg adjátok Shearynek? ? szólt a kapitányi ukáz a hátsó bekkekhez. Ez volt a gól előtti első kulcsmozzanat. A második pedig az, hogy a kapitány és emberei tökéletesen végre is hajtották a feladat egyes lépéseit: Crosby elhozta a bulit, Letang megtartotta azt a kéken, kivárt, amíg Couture kilépett rá, hogy blokkolja esetleges lövését, Sheary bement a helyére középre, a bekk épp időben passzolt, Sheary pedig védhetetlenül lőtt Braun lábai között középmagasan a hosszúba.
Itt van egy másik felvétel, amely egyszerre három kameraállásból mutatja a szituációt:
A csapatkapitány roppant szerényen értékelt az eset után: ?Átlagban 25 bulim van meccsenként, ezek szerint az ezt megelőző 24-et elrontottam ma este. Ez a hosszabbítás. Senki nem akarja, hogy a csapat egyik játékosának úgy kelljen megjátszania a korongot, hogy egy ellenfél van az arcában. Különösen nem, ha az utolsó hátvédről van szó.? Ezért mondta Letangnek, hogy ha nem tudja megjátszani Shearyt, akkor lője el palánkon körbe a kapu mögé, ez volt a B terv. ?Szépek a tervek, de azt végre is kell tudni hajtani ? folytatta Crosby. ?A fiúknak ki kellett passzolnia a helyzetet és pontosan ezt tették. Általában a center határozza meg, a buli elhozatala hogyan játsszák meg a korongot, de ezek a srácok, akik végre is hajtották az elképzelést, sokkal több dicséretet érdemelnek.?
A figurát már az alapszakaszban is használták, de csak néhányszor: ?Nagyon sok kapáslövésünk és váratlan lövésünk volt a meccsen, tudtuk, hogy ezekre keményen kilépnek majd. Sheary ezért szabad területet keresett, ahol át tudja venni a korongot. Tanger (Letang) nagyon jó passzt adott, Sheary lövése pedig természetesen igazán kiváló volt ? mondta zárásképp Crosby.?
További cikkek
- Történelmi sikert ért el a Seattle
- Hosszú sorozatot zárt le az Islanders
- Anders Sorensen a Chicago új edzője
- Igor Sesztyorkin lett a valaha volt legjobb fizetett kapus
- 10 év alatt a harmadik kapitányát cserélte el a Rangers
- 1300. mérkőzését játszotta Sidney Crosby
- A Tampa nyolc góllal szórta meg a San Josét
- Kihirdették a 4 Nemzet Tornájára a kereteket
- Győzelemmel ünneplte 700. mérkőzését Bruce Cassidy