


Rasmus Dahlin vita nélkül a legjobb
A TSN szezon közbeni draftlistáján meg sem tudták közelíteni a svéd hátvédet.
Dahlin a Bob McKenzie szakíró által megkérdezett tíz megfigyelőből tíznél végzett az első helyen, mindegyikük világossá tette, hogy könnyű döntés volt. A Frölunda kiváló bekkje a junior világbajnokságon is kitűnt képességeivel, hét meccsen hat pontot szerzett. Ő lesz a pjongcsangi olimpián a legfiatalabb jégkorongozó, hiszen 17 évesen is bekerült a felnőtt válogatottba.
Dahlin mögött három szélső következik az előzetes rangsorban, második helyen az orosz Andrej Szvecsnyikov áll, akit a szezon előtt még képesnek tartottak arra, hogy a svéd kihívója legyen. Ő az OHL-es Barrie Colts csapatában 26 meccsen 21 gólnál és 36 pontnál jár. A vébén 5 assziszttal zárt, ami csalódás is lehetett volna a 191 centis csatártól, de az igazsághoz hozzá tartozik, hogy Valerij Bragin vezetőedző inkább a tapasztaltabb játékosoknak szavazott bizalmat, így Szvecsnyikov nem kapott annyi lehetőséget, mint más. Nem csoda, hogy feljött rá a cseh Filip Zadina és az amerikai Brady Tkachuk. Két eltérő karakterű játékosról van szó, a cseh csatárt tartják az idei draft mezőnyéből a legnagyobb gólvágónak, hét meccsen hét gólt szerzett a korosztályos világbajnokságon, egészen elképesztő lövőtechnikáról téve tanúbizonyságot. Tkachuk szintén ponterős, bár ő elsősorban az asszisztokban jeleskedett (3+6). A kiváló fizikai adottságokkal rendelkező játékost, amit kiválóan használ a jégen és nagyon hatékony erősítést jelent támadásban.
A három szélsőt két hátvéd követi. Közülük is kiemelkedik két, viszonylag apróbb termetű játékos: a svéd Adam Boqvist és az amerikai Quinn Hughes. Előbbi 180, utóbbi 178 centi magas, nagyszerűen korcsolyáznak. A megfigyelői értékelések szerint Hughes kiválóan viszi fel a korongot, míg a Brynasben játszó Boqvist a korong mozgatásában is jeleskedik. A szakértői értékelések szerint elképzelhető, hogy egyikük végül a 2-4. hely valamelyikére is befut, ha egy csapatnak kimondottan hátvédre van szüksége.
Ezt követően a kép már sokkal kuszább. Ami feltűnő, hogy az első ötben nincs kanadai játékos. Ha ez június 22-én Dallasban is így lesz, akkor az szinte példátlan lenne, hiszen ilyesmire 1999 óta nem volt példa és a modern kori draft ötvenéves történetében is mindössze egyszer. További érdekesség, hogy Joseph Veleno sincs az első ötben, pedig őt a kanadai szövetség kivételes tehetséggel megáldott játékosként tartott nyilván, és engedélyezte számára, hogy 15 évesen is választható legyen a kanadai juniorligák draftján, el is kelt a QMJHL 1/1-es helyén. Arról persze szó sincs, hogy kétbalkezes lenne, szinte biztos, hogy az első körben választják, de jelenleg egyetlen nevesebb rangsorban sem szerepel az első tíz között. Érdekesség, hogy idén csapatkapitányként igazolt el a szezon közben a Saint John Sea Dogstól a Drummondville Voltigeurshöz.
A TSN ? mint minden nagyobb témával foglalkozó portál ? június közepén, közvetlenül a draft előtt közli majd a saját végleges listáját, addig újabb már nem várható. Akit részletesebben is érdekelnek a nevek és a helyezések, az megtalálja azt az eredeti cikk végén, ami alapján a mi írásunk is készült.
További cikkek
- Történelmi sikert ért el a Seattle
- Hosszú sorozatot zárt le az Islanders
- Anders Sorensen a Chicago új edzője
- Igor Sesztyorkin lett a valaha volt legjobb fizetett kapus
- 10 év alatt a harmadik kapitányát cserélte el a Rangers
- 1300. mérkőzését játszotta Sidney Crosby
- A Tampa nyolc góllal szórta meg a San Josét
- Kihirdették a 4 Nemzet Tornájára a kereteket
- Győzelemmel ünneplte 700. mérkőzését Bruce Cassidy