


Lengyelországban rövidnek tartják a klubszezont
Két variáció közül választhatnak az érdekeltek. A cél a klubszezon megnyújtása, a mérkőzésszám növelése.
Túl rövidnek tartják a klubszezont Lengyelországban, egyöntetű vélemény szerint az alapszakaszban kevés mérkőzést játszanak a klubok. Mivel az IIHF a divízió 1-es világbajnokságokat az eddig megszokott április közepéről április végére, május elejére tolta el, mindenképpen szükségesnek látták a lengyelek, hogy megnyújtsák az idényt, az ne érjen véget már márciusban. Annál is inkább, mert a bajnokságban legutóbb csak 36+2 alapszakasz-mérkőzés jutott a kluboknak, miközben Finnországban 60, Nagy-Britanniában, Szlovákiában 56-56, Kazahsztánban 54, Csehországban, Németországban, Svédországban 52-52 meccs jut garantáltan egy-egy csapatnak, de a franciák, fehéroroszok is 40 meccsnél hosszabb alapszakaszt játszanak.
Annyi már biztos, hogy Lengyelországban is nőni fog a meccsek száma a rájátszás előtt. A kérdés csak az, hogyan adjanak minden csapatnak több meccset. Mostanra kettőre szűkült le a lehetséges megoldások köre. Az első megoldás szerint a két oda-vissza kört követően, amely alatt minden csapat 36 mérkőzést játszik egymás ellen és még kettőt a junior-válogatottal szemben, a mezőnyt kettéválasztják. A legjobb hat egy felsőházi körben rátesz még 10 meccset, az utolsó négy pedig két oda-vissza körben 12-t. Nyitott kérdés egyelőre, hogy a felsőházba és az alsóházba a csapatok vigyék magukkal az addig szerzett pontjaikat vagy valamilyen módszer szerint kevesebbel vágjanak neki az újabb szakasznak, ezzel még egyszer nyílttá téve a versenyt.
A másik javaslat szerint a mezőnyt háromfelé választanák szét. Az első és a második négy csapat játszana egymással egy-egy oda-vissza kört, azaz 6 meccset, ami így összesen 44 mérkőzést jelentene a playoff résztvevőinek a rájátszás kezdetéig. A mezőny két utolsó tagjához pedig csatlakozna a másodosztály első két helyezettje, akikkel kiegészülve négyfordulós, azaz 12 mérkőzésig tartó osztályozót játszanának ezek a klubok egymással, ahogy az Csehországban, illetve Szlovákiában is van. Ez azt igényli, hogy a két osztályban egymással összhangban legyenek a csapatokra vonatkozó szabályozások.
A lengyelek azt várják, hogy a mérkőzések számának emelése segít a csapatok és a játékosok fejlődésében, miközben a több mérkőzés több bevételt és egészségesebb gazdálkodást is eredményezne.