


Felemelő érzés, hogy egy kicsit mindenki ránk figyel majd
A magyar válogatott egyik legjobbja, Galló Vilmos a formaidőzítésről, a kapitány elhíresült tesztjeiről, az eltérő svéd modellről, no meg persze a kedd esti, Kanada elleni várva várt összecsapásról.
Az SHL-es Linköping idei második legjobb góllövője szerint nagy utat tett meg a magyar válogatott a mögöttünk hagyott hetekben. “Elég kemény egy hónapon vagyunk túl, sok edzőmérkőzést játszottunk, köztük oda-vissza meccseket is – úgy érzem, jól fel tudtunk készülni, de még mindig van hova fejlődni. Saját magamon azt érzem, hogy a fizikai állapotom nagyon jó, és egyre jobb, a legutóbbi meccsen, a szlovénok ellen már úgy éreztem, hogy közel vagyok a csúcsformámhoz. De erre szükségünk is lesz, hiszen az A csoportos vébén tizenegy nap alatt nyomunk le hét nagyon nehéz meccset, ez kőkemény menet lesz, mindenre nagyon oda kell figyelni.”
Természetesen Galló is kitért Kevin Constantine szövetségi kapitány sajátos pedagógiai módszereire: mint mondta, a felkészülés végére már egyre jobban át tudták ültetni az elméletet a gyakorlatba. “Blokkokba volt felosztva a „tananyag”, ami alatt különböző videóanyagokat kell érteni, aztán az interneten keresztül minden héten egy kérdéssor formájában lett tőlünk visszakérdezve. Amikor pedig megérkeztünk az edzőtáborba, egyenesen egy száz kérdéses dolgozat várt minket, az tényleg nehéz volt, főleg, hogy össz-vissz tíz perc állt a rendelkezésünkre… Ráadásul külön oda kellett koncentrálni, hogy a mester szavait használjuk és hasonlók. De szerencsére nem okozott gondot, a legtöbben egy-két hibával abszolváltuk. Szóval a lényeg, hogy tudjuk a taktikát, viszont azt ugye a jégre is át kell ültetni, úgyhogy az elmúlt napokban ezen dolgoztunk – úgy érzem, most már azért alakul a dolog.”
fotó: Vörös Dávid/MJSZ
Arról, hogy mennyiben tér el a válogatott mellett tapasztalt struktúra a svéd modelltől: “Vannak kisebb konkrét eltérések, Svédországban például nincs ez, hogy valaki megáll a kapu mögött a koronggal, míg itt azért minden válogatottnál jellemző az, hogy beviszik a kapu mögé, hogy tudjanak cserélni. Ilyenek akadnak, illetve egyes taktikai elemek nyilván különböznek, de a legnagyobb eltérés talán az, hogy itt ennyire részletesek az instrukciók. Ez teljesen más a svéd mintához képest, ahol rengeteg teret hagynak neked, hogy csináld a dolgodat, legyél kreatív. Ezzel szemben itt minden meg van szabva centiről centire.”
S hogy mekkora kihívás az, hogy a divízió 1/A után most a védekezésre kell berendezkednie a válogatottnak? “Ez nyilván egy komoly változás, de pont azért gyakoroljuk ezt a taktikát, hogy ezek ellen a nagycsapatok ellen is képesek legyünk megoldani a védekezést, úgy, hogy közben lehetőleg eredményesek is tudjunk lenni. Ezért is lesz jó a Kanada elleni meccs, hogy bele tudjunk kóstolni ebbe az egészen más világba.”
Végezetül a kedd esti, Kanada elleni MVM Dome-os összecsapásról: “Én nem is elsősorban Kanada miatt vagyok izgatott, hanem inkább amiatt, hogy ennyire nagy létszámú közönség előtt léphetünk pályára Magyarországon. Az, hogy ilyen sok néző előtt meg tudja magát mutatni az ember, itthon, a család előtt, mindenkit feltüzel szerintem. Önmagában egy felemelő érzés, hogy most egy kicsit mindenki ránk figyel majd – persze, nyilván az ellenfél személyétől sem függetlenül!”
További cikkek
- A tavaly bronzérmes dánok ellen kezdünk az U20-as vébén
- Az osztrákok elleni meccs után keretet hirdettek Ladányi Balázsék
- Dániában lesz az olimpiai selejtező főpróbája
- Norvégiába utaznak az U18-asok
- Németh Zalán: Az éremszerzés idén nagy bravúr lenne
- Olaszország ellen duplázik a férfiválogatott
- Harminckét játékos reménykedhet a bledi vb-szereplésben
- A bohócozástól a C-betűs mezig
- Itthon az előszobában is mindig gólt akart ütni