


Bukarestben döntenek a MOL Liga jövőjéről
Szerdán ülésezik a román jégkorongszövetség (RJSZ) elnöksége, ekkor dől el, hogy a Brassó és a HSC Csíkszereda indulhat-e a MOL Ligában.
A román első osztályú bajnokságot hat csapatra és négy teljes körre írták ki, ez 40 mérkőzéses alapszakaszt jelent. Jelenleg a román bajnokság és a MOL Liga versenynaptára gyakorlatilag fedi egymást, egyszerre a kettőben részt venni egy csapattal nem lehet. A helyzet megoldása érdekében a két MOL Liga-csapat többféle módosító javaslatot adott be a román elnökséghez, ezekről a szerdai ülésen döntenek a tagok. Döntést kell hozniuk arról is, hogy a két érintett klub MOL Liga-részvételéhez hozzájárulnak-e.
Nagyjából négyféle eset képzelhető el. Az alapkérdés az, jöhet-e a Brassó és a HSC, vagy sem. Nemleges válasz esetén a MOL Liga szempontjából tovább nem is lényeges, hogyan alakul a román bajnokság. Az MJSZ ettől a lehetőségtől nem tart, a hivatalos honlap legutóbbi témába vágó cikke szerint “egyeztetett a két szövetség elnöke, ahol Kovács Csaba kérdésére Mihai Covaliu azt mondta, az ő személyes álláspontja szerint a HSC Csíkszereda és a Brassó idén is engedélyt kap majd a ligában való indulásra, bár az RJSZ elnöksége csak néhány nap múlva ülésezik majd”. Ez az ülés következik szerdán.
Ha Covaliu elnök álláspontja megegyezik a 11 tagú elnökségével, tehát nem tiltják meg a két csapat MOL Liga-szereplését, akkor is több kérdésben kell még döntenie. Nagyjából a következő lehetőségek képzelhetők el ez esetben:
? Marad a jelenlegi versenykiírás.
? Megváltoztatják az időpontokat, de ragaszkodnak ahhoz, hogy a teljes alapszakaszt, azaz a 40 mérkőzést lejátssza a két MOL-os csapat Romániában is.
? Könnyítést adnak a két csapatnak, kevesebb alapszakaszmeccset kell játszaniuk, mint a többieknek, ahogy az az előző szezonban is történt.
Az első esetben a MOL Ligában csak két játékoskerettel rendelkező romániai csapat indulhat, hiszen egyszerre két helyszínen kell játszania. Úgy tudjuk, a Brassó talán teljesíteni tudná ezt a feltételt, mivel rendelkezik teljes U18-as és U20-as játékoskerettel és a MOL ligás csapata sem szűk keretből áll. A HSC Csíkszereda viszont gondba kerülne, hiszen amellett, hogy alacsony létszámú a MOL-kerete, idén nyáron ismét rengeteg utánpótláskorú játékos távozott a Vákárból.
A második verzió is óriási feladatot róna a Brassóra és a Szeredára, de legalább elméletileg teljesíthető egyazon kerettel. Mindazonáltal komoly kérdés, végig tud-e csinálni egy 70-80 meccses alapszakaszt bármelyik együttes is a meglévő és a mozgósítható erőforrásokból.
A harmadik példa az idei, ez vagy ennek bármilyen mutációja ideális lenne a két MOL Liga-gárda számára.
A MOL Liga jövőjével kapcsolatban tehát az MJSZ után most az RJSZ is dönt. Szerdán. Reméljük, jó döntés születik.
Fotó: Mudra László (MJSZ)
További cikkek
- Nincs is ekkora különbség a két csapat között
- Itt az ideje annak, hogy ezt megfelelően kezeljük házon belül is
- DEAC–DVTK Jegesmedvék 4-3
- Corona Brasov–Gyergyói HK 2-10
- Erdélyi-rangadó és keleti derbi a vasárnapi műsor
- Kyle Just érkezésével jött egy kis nyugalom, elképzelés a csapatba
- Felelősek vagyunk a magyar hoki jövőjét illetően, főleg az akadémiák
- A debütálók sem illetődtek meg, tetszett a történet
- Úgy hangzik, mint egy lejárt lemez, de mi mindent megtettünk