


Nagy Gergőt 2500 eurós büntetéssel sújtották
Az FTC-Telekom csapatkapitánya a Vígh Balázs-kupa átvételekor viselkedett szankciót indokló módon.
A 6-5-ös zöld-fehér győzelemmel véget ért mérkőzést december 28-án játszották le. Ezt követően került sor a kupa átadására, a jelenetet lentebb megmutatjuk. Az ügyben a Magyar Jégkorong Szövetség fegyelmi bizottsága hozott döntést, a határozatot a mai napon tették közzé. Nagy Gergő mellett klubját, az FTC-Telekomot írásbeli figyelmeztetésben részesítették. Először is közel teljes egészében idézzük a határozatot:
“A Magyar Jégkorong Szövetség (továbbiakban MJSZ) Fegyelmi Bizottsága fegyelmi vétség elkövetése miatt Nagy Gergőt, az FTC-Telekom csapatának játékosát a Sportfegyelmi Szabályzat 4.§ (2) bekezdés h) pontjában foglaltak alapján 2500, azaz kettőezer-ötszáz euró pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.
A MJSZ Fegyelmi Bizottsága fegyelmi vétség elkövetése miatt az FTC-Telekom csapatát a Sportfegyelmi Szabályzat 4.§ (4) bekezdés a) pontjában foglaltak alapján írásbeli figyelmeztetésben részesíti.
A határozat ellen a kézbesítéstől számított 15 napon belül fellebbezést lehet előterjeszteni az MJSZ Fegyelmi Bizottságához. A fellebbezésnek a határozat végrehajtására nincs halasztó hatálya.
Indoklás:
A Magyar Jégkorong Szövetség főtitkára a Sportfegyelmi Szabályzat 14. § (1) bekezdése alapján fegyelmi eljárást kezdeményezett Nagy Gergő és klubja az FTC-Telekom csapatával szemben, a 2019. december 28. napján lejátszott EL 145 sorszámú FTC-Telekom?UTE mérkőzést követő események miatt.
(…)
Az eljárás alá vont játékos és klub képviselői nem éltek nyilatkozattételi lehetőségükkel.
A mérkőzés felvétele szerint az FTC-Telekom játékosa a mérkőzést követően a közönség soraiból magához vett egy megafon készüléket, és abba a ?ki nem ugrál, szar újpesti, hejj, hejj? rigmust kiabálta. Ezt a rigmust a csapat többi tagja és a közönség is átvette.
A Fegyelmi Bizottság megállapítása szerint Nagy Gergő, az FTC-Telekom játékosa nyilvánosan becsületsértő kifejezésekkel illette az ellenfél szurkolóit és játékosait. Magatartása gyűlöletkeltést okozására alkalmas volt. A Fegyelmi Bizottság súlyosbító körülményként értékelte, hogy a csapatkapitány megnyilvánulása nagy nyilvánosság, televíziós élő közvetítés és nagyszámú jégkorong-szurkolótábor előtt történt. A megnyilvánulás nem volt méltó a Vígh Balázs Vándorkupa szellemiségéhez. Nagy Gergőnek az eset során tanúsított magatartása nem egyeztethető össze a sport és a Nemzetközi Jégkorong Szövetség, valamint az MJSZ általános céljaival és konkrét célkitűzéseivel. Csapatkapitányként és válogatott játékosként nagy a felelőssége, így a jégkorongban résztvevők, játékosok, szurkolók és minden más szereplő részére példamutató magatartást kell tanúsítania. A Fegyelmi Bizottság bízik abban, hogy a játékos megtalálja a módját, hogy az érintettektől bocsánatot kérjen, és bízik abban, hogy a játékos a jövőben tartózkodni fog a hasonló sportszerűtlen megnyilvánulásoktól.
Sem a MJSZ sem az Erste Liga érdekeit nem szolgálja az, ha a jégkorong szereplői gyűlöletkeltésre alkalmas magatartásformákkal veszélyeztetik a mérkőzések lebonyolítását, vagy a nézőket rendzavarásra ösztönzik.
Az MJSZ Etikai és Gyermekvédelmi Szabályzatának iránymutatásai szerint a sportoló, köteles a sportág, illetve személyiségei hírnevéhez méltó magatartást tanúsítani, valamint a sportágban tevékenységet folytató társai munkáját, eredményeit elismerni, tiszteletben tartani. A Fegyelmi Bizottság a Sportfegyelmi Szabályzat 3.§ (1) bekezdése f) pontjának aa) alpontjának és az MJSZ Etikai és Gyermekvédelmi Szabályzatának 4.§ d) és e) pontjában meghatározott fegyelmi vétség elkövetése miatt Nagy Gergőt esetében a rendelkező részben foglaltak szerinti pénzbírság kiszabása mellett döntött. A pénzbüntetés mértékét a korábbi hasonló esetekben alkalmazott büntetésekkel összehasonlítva, a fenti körülményeket figyelembe véve állapította meg a Bizottság.
A Fegyelmi Bizottság a Sportfegyelmi Szabályzat 3.§ (3) pontja alapján megállapítja az FTC-Telekom Sportegyesületének felelősségét, és a rendelkező részben foglaltak szerinti figyelmeztetésben részesíti.
A sportszervezetek és a sportszakemberek felelősek az irányításuk alá tartozó csapat fegyelmezett viselkedéséért. A verseny-, illetve játékszabályok betartásáért, a sportszerű viselkedésért saját magatartásukra nézve a versenyzők, az edzők, illetve a mérkőzés hivatalos személyei természetszerűen egyénileg is felelnek.
Az elsőfokú fegyelmi határozatban kiszabott pénzbüntetést, illetve a Szabályzatban meghatározott költségeket a határozat meghozatalának hónapját követő hónap 15. napjáig kell az MJSZ részére megfizetni. A pénzbüntetés azon a napon minősül megfizetettnek, amikor azt az MJSZ bankszámláján maradéktalanul jóváírták, illetve a pénztárába maradéktalanul befizették. Amennyiben a pénzbüntetésre kötelezett versenyző, vagy sportszakember a pénzbüntetést az előírt határidőig nem fizeti meg, a Fegyelmi Bizottság az MJSZ kezdeményezése alapján a versenyzőt, vagy sportszakembert a sporttevékenységtől eltiltja a pénzbüntetés befizetéséig vagy ismételt pénzbüntetést szab ki legfeljebb 5 millió forint összegig.”
Íme az eset:
További cikkek
- Nincs is ekkora különbség a két csapat között
- Itt az ideje annak, hogy ezt megfelelően kezeljük házon belül is
- DEAC–DVTK Jegesmedvék 4-3
- Corona Brasov–Gyergyói HK 2-10
- Erdélyi-rangadó és keleti derbi a vasárnapi műsor
- Kyle Just érkezésével jött egy kis nyugalom, elképzelés a csapatba
- Felelősek vagyunk a magyar hoki jövőjét illetően, főleg az akadémiák
- A debütálók sem illetődtek meg, tetszett a történet
- Úgy hangzik, mint egy lejárt lemez, de mi mindent megtettünk